Asenteena rohkeus

Anu Kohtamäki Digitaalisen kv-kaupan kasvuvalmennuksessa.

21.10.2026 klo 12.00 - 16.00

Härmän kylpylä, Ylihärmä

Kasvuvalmennuksen muutostarinat ja tulokset

Digitaalisen kv-kaupan kasvuvalmennuksen finaalipäivä niputtaa kuluneen vuoden opit yhteen. Jaamme osallistuneiden yritysten muutostarinoita, kokemuksia ja vahvistamme yhdessä sitä, että uudet oivallukset siirtyvät arjen tekemiseksi.

Valmennuspäivä tarjoaa erinomaisen hetken pysähtyä oman tekemisen äärelle ja antaa inspiraatiota seuraavaan kasvuaskeleeseen.

Valmentaja

Päivän alustaja, Business Coach Anu Kohtamäki, herättelee pohtimaan kasvua ja oppien viemistä käytäntöön uudesta kulmasta. Mitä jos asioiden edistäminen ei vaadikaan kovempaa suorittamista, vaan arjen rohkeutta?

Anu avaa, miten uskallus rajata tekemistä, kyky pitää kiinni fokuksesta, ja oman sisäisen puheen tunnistaminen voivat olla yllättäen ne ratkaisevimmat tekijät, joilla hyvät suunnitelmat muuttuvat todellisuudeksi.

Anu Kohtamäki

Anu Kohtamäki.

Anu Kohtamäki on yrittäjä, Business Coach ja pitkän linjan toimitusjohtaja, jolla on lähes 20 vuoden kokemus liiketoiminnan johtamisesta ja kasvun rakentamisesta.

Hän valmentaa yrittäjiä ja johtoryhmiä erikoisosaamisenaan suorituskyvyn parantaminen, johtajuus ja kasvua rajoittavien uskomusten muuttaminen.

Anun työn ytimessä on ajatus siitä, että pelkät uudet työkalut tai strategiat eivät yksin muuta tuloksia, vaan todellinen kasvu edellyttää aina ajattelutavan muutosta ja rohkeutta toimia määrätietoisemmin.


Digitaalisen kaupankäynnin johtamisella tuloksiin – strategiasta konkreettiseen toteutukseen

Syksyn valmennuskokonaisuus

Digitaalisen kv-kaupan kasvuvalmennuksessa syksyn 2026 kolmen valmennuksen intensiivijakso siirtää fokuksen tekemiseen ja muutoksen johtamiseen.

Kasvu ei tapahdu sattumalta. Se vaatii selkeän suunnan, oikeat työkalut ja rohkeutta uudistaa ajattelua.

Valmennuksista saat rautaisannoksen käytännönläheisiä alustuksia, vinkkejä ja yritysesimerkkejä digitaalisen myynnin ja markkinoinnin kehittämiseen ja muutoksen johtamiseen. Teet muutosta tukevia tehtäviä ja opit myös muilta osallistujilta.

Tervetuloa mukaan – olitpa sitten ihan uusi osallistuja tai jo aiemmin mukana ollut! 

Muut valmennuspäivät

27.8.2026, Konversion 10 käskyä

22.9.2026, Johtajuus ja osaamisen kasvattaminen kasvun moottorina

Toteuttaja ja rahoittaja

Valmennus on osa Digitaalisen kv-kaupan kasvureitti -hanketta 1.5.2025–30.11.2026. Valmennusta toteuttavat yhteistyössä Suomen Yrittäjäopisto ja Viexpo.

Hanke on Euroopan unionin osarahoittama, ja rahoituksen on myöntänyt Etelä-Pohjanmaan liitto.

Euroopan Unioinin osarahoittama -logo.
Etelä-Pohjanmaan liiton logo.

Ilmoittaudu

Ilmoittaudu valmennukseen mukaan viimeistään 24.8.2026. 

Huom. Jos olet jo aiemmin ilmoittautunut valmennukseen, sinun ei tarvitse ilmoittautua uudestaan.

Kysy lisää